nasi muzycy/zespoły

Ż M I J E

Zespół Żmije powstał w 2007 roku. I od 2007 roku jest stałym gościem festiwalu Żmijowisko. W repertuarze posiada utwory autorskie o zabarwieniu folk – rockowym oraz polskie pieśni ludowe.

Duży wpływ na muzykę i teksty zespołu ma Podkarpacie, w szczególności Bieszczady i Beskid Niski, Roztocze.

K A P E L A Z P R Z Y P A D K U

Kapela z Przypadku to formacja, którą zgodnie ze swą nazwą stworzyła garstka przyjaciół zupełnie przypadkiem w Bieszczadach. Zespół wykonuje piosenki bieszczadzkie, z pogranicza piosenki turystycznej, folku, szant czy poezji śpiewanej, a także piosenki autorskie oraz wyciągnięte z zakurzonych, harcerskich śpiewników. Skład zespołu to Mariusz „Maniek” Dziob – gitara akustyczna i wokal, Paulina Pytlowany – wokal, Mariusz Czak – gitara solowa, Radek Wójtowicz – gitara basowa, wokal i przeszkadzajki, Piotr Wisowski – skrzypce. Radek i Piotr to członkowie zespołu „Pod Wiatr”, którzy często towarzyszą nam w występach zarówno w Bieszczadach, jak i w pozostałych częściach Polski.

O R E A D A

Zespół powstał w 2016 roku i zagrał prawie 100 koncertów – wystąpił m.in. na Festivalu v ulicích w Czechach, Slot Art Festival w Lubiążu, Soundedit Festival w Łodzi, w Studiu Koncertowym Radia Gdańsk, Radia Łódź, Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie. OREADA to laureat wielu ogólnopolskich konkursów, m.in.
zwycięzca Soundedit Spotlight 2019 czy Festiwalu Piosenkarnia 2017.

W swoim dorobku grupa posiada minialbum z 2017 roku oraz płytę pod tytułem „Mówili mi
ludzie”. Od początku swego istnienia OREADA ani na chwilę nie zwolniła tempa, dopiero
pandemia wpłynęła na intensywność działań zespołu.

P O D W I A T R

Zespół powstał w 2006 roku. W swoim repertuarze łączy tematykę żeglarską z górską w jednym nurcie piosenki turystycznej. Dorobek stanowią dwie płyty studyjne: „Pod deckiem i na decku” z 2009 roku i „Za górą, za wodą” z 2013 roku. Zespół koncertuje na terenie całej Polski, a dwukrotnie swoją twórczość prezentował w USA. Wystąpił na scenach wielu festiwali, takich jak: Shanties w Krakowie, Kubryk w Łodzi, Rozsypaniec w Cisnej, Muzyczna Zohylina w Bukowinie Tatrzańskiej, Bakcynalia w Lublinie, YAPA w Łodzi, Giełda Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie i innych. Jest dwukrotnym zdobywcą Świętokrzyskich Nagród Muzycznych „Muzyczny Scyzoryk” w kategorii Etno/Folk.

KARPATIA

PRZEMEK BIELAWA

KUŹNIA TOMASZA

mail: grzegorzbarc@grzegorzbarc.pl

Grzegorz telefon: +48 600 778 603

Jacek telefon: +48 609620565