nasi artyści ludowi

Darek Rosiński „Baranek”

Dorota Zielińska

Maluje ponad 20 lat, na deskach, płótnie, ceramice, jedwabiu: pejzaże, łąki, zwierzęta, cerkwie. Jednak najbliższe są jej anioły – te na starych pełnych historii deskach. No co dzień pełna pozytywnej energii, łagodności i uśmiechu. Jak sama mówi o sobie: Malowanie mnie nakręca, dodaje mi energii do życia, nie widzę siebie w innej roli. Nie znam innego życia jak pracownia, mój dom składa się z pracowni.

Tadeusz Międlar

Tradycji wikliniarskich w rodzinie pana Tadeusza nie było, podstaw pracy w fachu nauczył się od szwagra, a wiedzę uzupełniał z książek i zbieranego latami doświadczenia. Od ponad 30 lat wyrabia z wikliny kosze, tace, dzbany i inne użytkowe przedmioty oraz produkty ozdobne, w dużej mierze także na zamówienie.

Materiał na którym pracuje produkuje oraz przygotowuje do obróbki samodzielnie. Jest autorem największego wiklinowego kapelusza, bijąc tym samym polskie rekordy. Bierze udział w licznych wydarzeniach kulturalnych, prezentując i sprzedając swoje wyroby, doceniane w coraz szerszym gronie odbiorców z całej Polski i zagranicy.